OC Kavkaz
Mezaninový úvěr pro výnosovou nemovitost
Developer
Společnost byla založena za účelem akvizice a následné rekonstrukce původního obchodního centra Kavkaz.
Jednatel a akcionář společnosti OC Kavkaz, a.s. mají dlouholeté zkušenosti s developmentem a správou retailových i kancelářských objektů.
Logo developerské společnosti
Aktuální fáze projektu - Provozní
Fáze projektu
Minimální investice

5 000
Detailní analýza

Investováno

20 000 000

20 000 000

20000000

Čistý výnos

5,5% p.a.

Předpokládaná splatnost

43měsíců

Investic

451

Fundraising ukončen

Níže uvedená data jsou platná k začátku fundraisingu, tedy k 19. 01. 2021. Pravidelné reporty k průběhu projektu najdou investoři na investičním dashboardu.
Krátké shrnutí projektu

Projekt OC Kavkaz se nachází v Brně, v městské části Bohunice. Jedná se o fungující obchodní centrum o 2 165 m2 NLA, jež v roce 2018 prošlo kompletní rekonstrukcí. Hlavními nájemci jsou supermarket Billa, drogerie Teta, prodejna oblečení Pepco či restaurace Kavkaz. V současnosti je obchodní centrum plně pronajato. Obchodní centrum se nachází v oblasti sídlištní, rezidenční zástavby. Historicky byl v objektu i před jeho rekonstrukcí provozován maloobchodní prodej a restaurace. Upvest poskytuje mezaninové financování pro účely částečného refinancování vlastních zdrojů vložených do projektu, které developer následně využije na akvizici pozemků pro realizaci dalších retailových projektů. Úroky budou investorům vypláceny na pololetní bázi, a to z tržeb generovaných z pronájmu komerčních prostor obchodního centra. Developer má dlouholeté zkušenosti s developmentem a provozováním retailových objektů (obchodních center), stojí například za projekty OC Perla či OC Kaštanová Brno.

Typ úvěru

Mezaninový úvěr pro výnosovou nemovitost

Zajištění

Notářský zápis k přímé vykonatelnosti pohledávky a uznání dluhu; Podmíněný převod části akcií

Lokalita projektu

Brno, Bohunice

Účel úvěru

Refinancování zápůjček a úvěrů akcionáře anebo závazků až do výše 19,766 mil. Kč, poskytnutí zápůjček ostatním společnostem ze skupiny akcionáře

Způsob vyplácení

Úroky placeny pololetně k poslednímu dni kalendářního pololetí, jistina splacena jednorázově nejpozději k datu konečné splatnosti

icon

Popis produktu

Více informací
icon

Popis projektu

Více informací
icon

Časový plán

Více informací
icon

Investiční analýza

Více informací
icon

Rizika

Více informací
icon

Kontrola

Více informací
icon

Developer

Více informací
icon

Lidé

Více informací

Více informací