Apartmány Karlova Studánka
Mezaninový úvěr pro akvizici a rekonstrukci
Developer
Apartmány Karlova Studánka s.r.o.
Jedná se účelově založenou projektovou společnost pro realizaci projektu Apartmány Karlova Studánka. Jedná se také o první společný developerský projekt pana Čižíka a pana Suchého, kteří za tímto projektem stojí.
Aktuální fáze projektu - Akvizice
Fáze projektu
Minimální investice

5 000

Investováno

32 750 000

32 750 000

32750000

Čistý výnos

6,7% p.a.

Předpokládaná splatnost

24měsíců

Investic

599

Fundraising ukončen

Níže uvedená data jsou platná k začátku fundraisingu, tedy k 01. 03. 2021. Pravidelné reporty k průběhu projektu najdou investoři na investičním dashboardu.
Krátké shrnutí projektu

Projekt Apartmány Karlova Studánka se nachází v lázeňské obci Karlova Studánka v Jeseníkách. Jedná se o projekt akvizice bytového domu (známého jako Hubertus) o celkem 34 bytových jednotkách, dále rekonstrukce za 8,5 mil. Kč – dokončení kuchyní a koupelen v bytových jednotkách – a následného prodeje jednotlivých bytových jednotek. Bytový dům byl dokončen, zkolaudován a rozdělen na jednotky v roce 2013. Od tohoto roku nebyl bytový dům využíván ani prodáván, v bytovém domě však probíhala standardní pravidelná údržba, revize, drobné opravy, včetně vytápění prostor v zimních měsících. Původní vlastník bytového domu bytové jednotky po kolaudaci veřejně k prodeji nenabízel a v minulém roce se rozhodnul bytový dům prodat jako celek. Projekt disponuje celkem 34 bytovými jednotkami, 34 garážovými stáními, 29 sklepy, šesti komerčními jednotkami a lyžárnou. Jedná se primárně o bytové jednotky pro víkendové bydlení, případně jednotky k následnému pronájmu návštěvníkům Karlovy Studánky. Upvest poskytuje mezaninové financování pro účely financování části kupní ceny bytového domu a financování části projektových nákladů spjatých s rekonstrukcí a následným prodejem bytových jednotek. Výplata úrokových výnosů investorům participujícím na tomto úvěru by měla proběhnout společně se splátkou jistiny k datu předpokládané splatnosti.

Typ úvěru

Mezaninový úvěr pro akvizici a rekonstrukci

Zajištění

Notářský zápis k přímé vykonatelnosti pohledávky a uznání dluhu. Zajišťovací obchodní podíl ve výši 49 % na úvěrovaném zapsán ve prospěch společnosti upvest equity III s.r.o. s možností zajištění zbývajících 51 % obchodního podílu na úvěrovaném.

Lokalita projektu

Karlova Studánka, Jeseníky

Účel úvěru

Financování části kupní ceny nemovitosti až do výše 29,25 mil. Kč a financování části projektových nákladů až do výše 3,5 mil. Kč

Způsob vyplácení

Jednorázově či postupně k datu předpokládané splatnosti

icon

Popis produktu

Více informací
icon

Časový plán

Více informací
icon

Developer

Více informací
icon

Lidé

Více informací

Více informací